Kluba vēsture

Sieviešu hokeja klubs “Laima” dibināts 1990. gadā un ilgus gadus ir pastāvējis kā nacionālās sieviešu izlases bāzes komanda. Lai gan pēdējos gados sieviešu hokeja klubi Latvijā ir veikuši lielu soli savā attīstībā un konkurence komandu starpā pieaug, varam patiesi lepoties ar līdz šim nepārspētu Latvijas čempiona titulu.

Kluba mērķi ir ne tikai sagatavot spēlētājas startiem Latvijas valsts vienības sastāvā, bet arī popularizēt šo aizraujošo sporta veidu, dodot iespēju ikvienai meitenei, kas mīl hokeju, trenēties sava prieka pēc, hobija līmenī.

Atskatoties uz kluba panākumiem, mums ir ļoti svarīgi saglabāt gaišā atmiņā visus tos entuziastus, pateicoties kuriem, vairāk kā trīsdesmit gadus ilgajā kluba pastāvēšanas laikā, komanda “Laima” kļuvusi par atpazīstamāko Latvijas sieviešu hokeja klubu gan tuvākās, gan tālākās hokeja interesentu aprindās.

Tāpēc piedāvājam visu laiku rezultatīvākās Latvijas izlases spēlētājas Ineses Gecas-Miljones, kas “Laimas” sastāvā ir kopš dibināšanas brīža, hronoloģisku kluba vēstures apkopojumu:

“Pirmā sieviešu hokeja komanda Latvijā tika sasaukta 1989. gada pavasarī, kad pazīstamais hokeja tiesnesis Andrejs Zaķis nolēma Latvijā attīstīt sieviešu hokeju, ņemot talkā pieredzējušo spēlētāju un treneri Uldi Opitu, un daiļslidošanas treneri Mariku Nugumanovu. Komanda tika nosaukta skaistā sievišķīgā vārdā Laima.

SHK “Laima” dibinātāji, menedžeri un atbalstītāji – Harijs Seratinskis, Juris Legzdiņš, Anna Verhoustinska un Haralds Modris Ozoliņbeiks.Oficiāli SHK “Laima” tika dibināts 1990. gadā, turklāt ilgus gadus tas bija vienīgais sieviešu klubs Latvijā un pastāvēja kā nacionālās sieviešu izlases bāzes komanda.

Komandas komplektēšana notika, piesaistot meitenes no dažādiem sporta veidiem, kā arī vienkārši meitenes, kuras vēlējās izmēģināt ko jaunu un Latvijā vēl nebijušu. Komandā pieteicās hokeju spēlēt gribošas meitenes, kuras pirms tam nodarbojās ar daiļslidošanu, ātrslidošanu, vieglatlētiku, kamaniņu sportu un citiem sporta veidiem. Meiteņu vecuma amplitūda bija no 11 gadus jaunām līdz …. neierobežotam vecumam.Tolaik meitenēm nebija lielas iespējas spēlēt ar sava dzimuma pārstāvēm, tādējādi savas prasmes meitenes apguva, spēlējot ar zēnu komandām.

Pirmā sieviešu pretinieču komanda bija no Harkovas (Ukraina), spēle norisinājās 1991. gada 30. martā Daugavas mākslīgā ledus pūslī.Laika gaitā sieviešu hokejs attīstījās gan Latvijā, gan citur pasaulē, meiteņu komandas parādījās arvien vairāk un vairāk, līdz ar ko sekoja turnīri pēc turnīriem un sasniegumi pēc sasniegumiem.

SHK “Laima” piedalījusies daudzos starptautiskos turnīros, kā piemēram Ukrainā, Baltkrievijā, Krievijā, Vācijā, Čehijā, Dānijā, Igaunijā, Lietuvā, Slovākijā, Zviedrijā, Kanādā un ASV.Ievērojamākās un nozīmīgākās sacensības SHK “Laima” ir piedalīšanās IIHF Eiropas čempionvienību kausa izcīņas turnīros, kuros piedalās 10 valstu spēcīgākās sieviešu komandas. SHK “Laima” ir piedalījusies visos 11 IIHF organizētajos čempionu turnīros no 2004. g. līdz 2015. g., vienā no tiem iekļūstot turnīra 2.kārtā.

Ievērojamākās hokejistes: Lolita Andriševska, Inese Geca-Miljone, Laila Dekmeijere-Trigubova, Baiba Čukste (Liepiņa), Linda Zaķe (Kalniņa), Aija Balode (Apsīte), Iveta Koka, Jana Gerkena, Ingūna Lukašēvica.”

1993.gads
1994.gads
1994.gads
1994.gads Kanāda
2006.gads
2009.gads